4,8 обичен завртка со навој

Краток опис:

Шестоаголна завртка за завртки и завртка (цилиндар) со надворешни прицврстувачи на навој во два дела, со навртка што се користи за прицврстување на двата дела со дупка, нивната изведба може да се подели на 4,8, 6,8, 8,8, 10,9, 12,9 и така натаму, повеќе од 10 нивоа, вклучително и 8,8 и над завртката, се состои од челик со ниска јаглеродна легура и среден јаглероден челик и термичка обработка (гаснење и калење), познати како завртки со висока јачина, а останатите се нарекуваат обични завртки. Име Шестоаголен завртка Големина M6 、 M8 、 M10 M12 ...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Шестоаголна завртка за завртки и завртка (цилиндар) со надворешни прицврстувачи на навој во два дела, со навртка што се користи за прицврстување на двата дела со дупка, нивната изведба може да се подели на 4,8, 6,8, 8,8, 10,9, 12,9 и така натаму, повеќе од 10 нивоа, вклучително и 8,8 и над завртката, се состои од челик со ниска јаглеродна легура и среден јаглероден челик и термичка обработка (гаснење и калење), познати како завртки со висока јачина, а останатите се нарекуваат обични завртки.

Име Шестоаголен болт
Големина М6,М8,М10,М12,М14,М16,М18,М20,М22,М24,М27,М30
Должина 10мм-300мм или како што се бара
Одделение 4.8
Стандарди МК,ДИН,ISO,ANSI / ASTM
Материјал Јаглероден челик
Површина Црн оксид, позлатен со цинк (бело), ​​поцинкуван со топло или според барањата на клиентите
Употреба Челични конструкции, повеќекатници, висококатници челични конструкции, згради, индустриски згради, автопати, железница, челична пареа, кула, електроцентрала и други структури на работилница
Примероци Примероците се бесплатни.
Време на испорака 7-15 дена

03 4 05


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја