Боја-цинк Сува allид

Краток опис:

Гипс картон завртки неговата најголема карактеристика е рог главата во моделирање изглед, двојно фини заб Гипс картон завртка и единствен груб конец сув wallид завртка, разликата е најголемата разлика во тоа што поранешниот навој двојно навој, погоден за гипс картон со дебелина помала од 0,8 мм врска помеѓу метален кил, додека вториот се однесува на гипс картон и дрвена спојка со кил. Серијата суви wallидни завртки е една од најважните категории во целата серија на прицврстувачи. Овој про ...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Гипс картон завртки неговата најголема карактеристика е рог главата во моделирање изглед, двојно фини заб Гипс картон завртка и единствен груб конец сув wallид завртка, разликата е најголемата разлика во тоа што поранешниот навој двојно навој, погоден за гипс картон со дебелина помала од 0,8 мм врска помеѓу метален кил, додека вториот се однесува на гипс картон и дрвена кил врска.
Серијата завртки за сув wallид е една од најважните категории во целата серија на прицврстувачи. Овој производ главно се користи за инсталирање на разни серии за гипс картон, лесен преграден wallид и таван.

Име Завртка за гипс картон
Тип на глава Глава на бубачка.
Дебелина 5 #(2,9 мм), 6 # (3,5 мм), 7 # (3,9 мм), 8 # (4,2 мм),10 # (4,8 мм)
Должина 13мм-152мм
Стандарди МК,ДИН,ISO,ANSI / ASTM
Материјал Јаглероден челик, C1022A
Употреба Се користи за инсталирање на разни гипс картон, лесни преградни wallидови и серии на тавани.
Примероци Примероците се бесплатни.
Време на испорака 7-15 дена


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја