Поцинкована тенка оревче

Краток опис:

Шестоаголна навртка се користи со завртки и завртки за поврзување и затегнување на деловите. Меѓу нив, шестоаголна навртка тип I е најшироко користена. Орев од класа Ц се користи за машини, опрема или конструкции со груба површина и ниски барања за прецизност. Навртките од класа А и класа Б се користат на машини, опрема или конструкции со релативно мазни површини и барања за прецизност. Дебелина m на навртка од шестоаголник тип II е подебела, што најмногу се користи во приликите кога се поставува и расклопува ...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Шестоаголна навртка се користи со завртки и завртки за поврзување и затегнување на деловите. Меѓу нив, шестоаголна навртка тип I е најшироко користена. Орев од класа Ц се користи за машини, опрема или конструкции со груба површина и ниски барања за прецизност. Навртките од класа А и класа Б се користат на машини, опрема или конструкции со релативно мазни површини и барања со голема прецизност. Дебелина m на навртка од шестоаголник тип II е подебела, што најмногу се користи во случаи кога често се потребни инсталација и расклопување. Дебелината на тенкиот навртка од шестоаголник m е тенка, се користи за поврзување на делови од површинскиот простор е ограничен

Име Орев од шестоаголник
Големина М6,М8,М10,М12,М14,М16,М18,М20,М22,М24,М27,М30
Одделение 4.8
Стандарди МК,ДИН,ISO,ANSI / ASTM
Материјал Јаглероден челик
Површина Црн оксид, позлатен со цинк (бело), ​​поцинкуван со топло или според барањата на клиентите
Употреба Челични конструкции, повеќекатници, висококатници челични конструкции, згради, индустриски згради, автопати, железница, челична пареа, кула, електроцентрала и други структури на работилница
Примероци Примероците се бесплатни.
Време на испорака 7-15 дена

06 07 08 09


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја