Мијалник за извор со висока јачина

Краток опис:

Делот помеѓу приклучното парче и навртката. Општо земено, рамен метален прстен се користи за заштита на површината на поврзаното парче од абење на орев и за распрснување на притисокот на навртката врз поврзаното парче. Поделен на рамно миење - ниво Ц, големи подлошки - ниво А и Ц, големи подлошки - ниво Ц, мала машина за миење - ниво, рамно миење - ниво, рамно миење - закопчување - одделение, челична конструкција со заптивка со висока цврстина, сферично миење, мијалник за шишарки мијалник, кана ...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Делот помеѓу приклучното парче и навртката. Општо земено, рамен метален прстен се користи за заштита на површината на поврзаното парче од абење на навртката и за распрснување на притисокот на навртката врз поврзаното парче. Поделен на рамно миење - ниво Ц, големи подлошки - ниво А и Ц, големи подлошки - ниво Ц, мала машина за миење - ниво, рамно миење - ниво, рамно миење - шамирање - одделение, челична конструкција со заптивка со висока јачина, сферично миење, мијалник за конуси, греди со наклон мијалник, канали со коси дихтунзи, стандардна машина за пружини, лесни машини за пружини, тешки мијалници, внатрешни мијалници за заби, запчести блокирачи, мијалници за заклучување заби, надворешни запчести заклучувачи, заклучувачи со само едно уво, мијалник за проверка на две уши, мијалник за заклучување со јазик, тркалезна навртка со мијалник.

Име Перална
Големина M3-M100, и прилагодено
Материјал Јаглероден челик
Стандарди GB,ДИН,ISO,ANSI / ASTM
Заврши Обичен, поцинкуван, црн, HDGand ​​итн.
Употреба Делот помеѓу приклучното парче и навртката. Општо земено, рамен метален прстен се користи за заштита на површината на поврзаното парче од абење на орев и за растерување на притисокот на навртката врз поврзаното парче.
Примероци Примероците се бесплатни.
Време на испорака 7-15 дена

10

Спецификација на конецот г.

Φ1.6

Φ2

Φ2.5

Φ3

Φ4

Φ5

Φ6

Φ8

Φ10

Φ12

Φ14

Φ16

Φ20

Φ24

Φ30

Φ36

г.

МАКС

1,84

2.34

2.84

3.38

4,48

5,48

6,62

8,62

10,77

13.27

15.27

17.27

21.33

25,33

31,39

37,62

МИН

1.7

2.2

2.7

3.2

4.3

5.3

6.4

8.4

10,5

13

15

17

21

25

31

37

МАКС

4

5

6

7

9

10

12

16

20

24

28

30

37

44

56

66

МИН

3.7

4.7

5,7

6,64

8.54

9,64

11.57

15.57

19,48

23,48

27,48

29,48

36,38

43,38

55.26

64,8

ч

номинална

0,3

0,3

0,5

0,5

0,8

1

1.6

1.6

2

2.5

2.5

3

3

4

4

5

МАКС

0,35

0,35

0,55

0,55

0,9

1.1

1.8

1.8

2.2

2.7

2.7

3.3

3.3

4.3

4.3

5.6

МИН

0,25

0,25

0,45

0,45

0,7

0,9

1.4

1.4

1.8

2.3

2.3

2.7

2.7

3.7

3.7

4.4

Илјада парче тежина (челик) = кг

0,02

0,03

0,08

0,1

0,28

0,4

0,91

1,68

3.3

5,86

8.12

10,66

16.22

30,8

51,28

66,69


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја