Тип на сидро завртки OCILJTU

Краток опис:

 Сидро за ракави ociljtu Тип на сидро-завртки Детали Сидрото е произведено со каросерија од јаглероден челик и прицврстувачки клип за врвни перформанси. Вклучени се орев и мијалник. Едноделниот клип е формиран околу сидрото, обезбедувајќи целосна експанзија за сигурна, супериорна моќ на држење. Проширувачкиот клип нема да падне во дупката. Овој производ е дизајниран за конзистентни перформанси во распукан и нескршен бетон. Суи ...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

gu

 Сидро на ракавот ociljtu Вид на сидро завртки

Детали

Сидрото е произведено со каросерија од јаглероден челик и проширен клип за врвни перформанси. Вклучени се орев и мијалник.

Едноделниот клип е формиран околу сидрото, обезбедувајќи целосна експанзија за сигурна, супериорна моќ на држење. Проширувачкиот клип нема да падне во дупката.

Овој производ е дизајниран за конзистентни перформанси во распукан и нескршен бетон. Соодветни основни материјали вклучуваат бетон со нормална тежина, бетонски лесен бетон, бетон преку челична палуба и фугиран бетонски asonидарски

Овој производ нема високи барања за длабочината и чистотата на бетонската празнина, лесен е за инсталирање и не е скап. Изберете ја соодветната длабочина на вградување во согласност со дебелината на цврстата горна плоча. Како што се зголемува длабочината на вградување, се зголемува силата на истегнување, а овој производ има сигурна функција за проширување. Телесен материјал: не'рѓосувачки челик, јаглероден челик и други метални материјали.

За да се добие сигурна и огромна сила на затегнување, потребно е да се осигура дека прстенот на стегачот фиксиран на геко е целосно проширен. И стегачот за проширување не смее да паѓа од шипката или да се извртува или да се деформира во дупката.

Калибрираните вредности на истегнување се тестираат под услови на јачина на цемент од 260 ~ 300kgs / cm2, а максималната вредност на безбедносното оптоварување не смее да надмине 25% од калибрираната вредност.

 Апликација

Погоден за бетон и густ природен камен, метални конструкции, метални профили, подни плочи, потпорни плочи, загради, огради, прозорци, curtидови на завеси, машини, греди, греди, потпори и сл.

Приказ на производот

05
02
06
09
10
03
006

1. Ние сме специјализирани за производство на прицврстувач
2. Богато искуство во производството.
3. Висок квалитет со конкурентна цена.
4. Домашни и странски пазари.
5. Добро опремени со комплетни објекти.
6. Строга контрола на квалитетот
7. Најкратката испорака
8. Најдобра услуга, најбрз одговор
9. Во прилог на снабдување со различни видови и спецификации на нашите клиенти, ние исто така прифаќаме

Секое прашање или ако ве интересираат какви било прицврстувачи, само контактирајте ме слободно, 24 часа на Интернет


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја