Т завртка за глава T завртки за завртки со завртки за чекан

Краток опис:

Детали за Т-завртки во форма на Т-завртки во форма на Т-завртки, завртки во форма на Т-завртки Т-завртката може директно да се стави во отворот за алуминиумски профил. Може да се постави автоматски и да се заклучи за време на процесот на инсталација. Често се користи заедно со навртки со прирабница. Тоа е стандарден приклучок за поддршка при инсталирање на аголни делови. Може да се заснова на ширината на слотот на профилот и на различни серии. Т-завртки исто така се нарекуваат и мобилни сидро-завртки. Натио ...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

gu

Т-завртки во форма на Т-завртки во форма на Т-завртки, прилагодени на завртки

Детали

Т-завртката може директно да се стави во процепот за алуминиумски профил. Може да се постави автоматски и да се заклучи за време на процесот на инсталација. Често се користи заедно со навртки со прирабница. Тоа е стандарден приклучок за поддршка при инсталирање на аголни делови. Може да се заснова на ширината на слотот на профилот и на различни серии. Т-завртки исто така се нарекуваат и мобилни сидро-завртки.

Национален стандард за Т-завртки е:

GB / T 2165-1991 Делови и компоненти за прицврстување на машински алат, завртки за брзо ослободување на Т-слот (застарени) Прилагодени на JB / T 8007,2-1995, подоцна JB / T 8007,2-1999 | Наместо тоа, завртки за брзо ослободување на Т-слот

GB / T 37-1988 завртки со Т-слот

Постојат и механички стандарди: Т-завртки JB / T 1709-1991 (застарени), заменети со навртки, завртки и приклучоци за делови од вентили JB / T 1700-2008.

Во моментов, во тековната фаза најчесто се користат завртки со квадратни вратови DIN186 T, национални стандарди GB37 и DIN188T завртки со двоен врат. Материјалите се јаглероден челик, не'рѓосувачки челик, легиран челик, итн. Спецификациите се движат од M8 до M64. Производство на хардвер-Му Шенг, ја созреа технологијата.

Приказ на производот

03
02
04
01
006

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја